Meghalt az egyik leggazdagabb képviselő, Kapolyi László volt miniszter
82 éves korában elhunyt Kapolyi László, az egyik leggazdagabb parlamenti képviselő, egykori miniszter.
82 éves korában elhunyt Kapolyi László, az egyik leggazdagabb parlamenti képviselő, egykori miniszter.
15 milliárd forintos vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel vádolja az ügyészség Kocsis Istvánt, a Magyar Villamos Művek (MVM) volt vezérigazgatóját és öt társát. A Kaposvári Törvényszéken ma kezdődött a per.
Lényegében valamennyi pénzügyi tranzakciót megadóztatná a nemzetgazdasági miniszter, akit aligha zavar, hogy korábban azt se zárta ki, hogy megfelelő ösztönzőkkel Magyarország lehetne Európa, ha nem a világ egyik pénzügyi központja. A jelentős járatritkításokat tartalmazó új közlekedési menetrendek indulásával egyidőben újabb részletek szivárogtak ki a közösségi közlekedés reformjáról. Az Európai Központi Banknak még mindig nem tetszik a magyar jegybanktörvény. És két nagyágyú büntetőügye jutott el vádemelési szakaszba: az ex-MVM-es Kocsis Istvánt és a szocialista energetikai vállalkozót, Kapolyi Lászlót vádolhatja meg a főügyészség. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Három éve folyik a nyomozás a villamos művekben működött bűnszervezet ellen; nyolc gyanúsított volt, de egyikük már meghalt. A "jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntett megalapozott gyanúja" azonban továbbra is megáll. volt vezérigazgató,
A Nemzeti Nyomozó Iroda szerint 2007 és 2008 között bűnszervezet működött a Magyar Villamos Művekben.
A Legfelsőbb Bíróságra megy a "magyar Wikileaks" a Vértesi Erőmű vesztét okozó áramkereskedelmi szerződések nyilvánossága érdekében - adta hírül az atlatszo.hu portál.
A Komárom-Esztergom Megyei Bíróság szerdán, jogerős ítéletében elutasította Bodoky Tamás újságíró és a képviseletét ellátó Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) kérelmét, hogy a Vértesi Erőmű Zrt. adja ki a Kapolyi Lászlóhoz kötődő System Consulting Zrt.-vel 2008-ban kötött szerződéseket, a társaság privatizációs és áramvásárlási ügyében lezajlott belső vizsgálat dokumentumait.
Ma már csak egyetlen mélyművelésű szénbánya működik Magyarországon, az Oroszlány közelében lévő Pusztavámon. A Vértesi Erőmű Zrt.-hez tartozó Márkushegyi Bányaüzem sorsa évek óta bizonytalan. A munkások és a vezetők egyaránt készülnek a bezárásra, de azért még reménykednek, hátha folytatódhat a termelés a megélhetésüket adó üzemben.
A STOP információi szerint április 30-án szombaton tartják első országos találkozójukat a Schmuck Andor által éltre hívott Rózsakörök vezetői, illetve tagjai.